בחירת סוכנות לביטוח רכב

ביטוח רכב הוא אחד הביטוחים החשובים והנפוצים ביותר. פוליסת ביטוח רכב מורכבת מהמרכיבים הבאים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג' אך הצעד הראשון הוא כמובן לבחור חברת ביטוח אמינה ולא יקרה. לחברת הביטוח שנבחר בה ישנן השלכות על כדאיות הפוליסה. לא כל הביטוחים משתלמים באותה המידה כמובן. במאמר זה תמצאו טיפים בנושא בחירת הביטוח לרכב.

להגיע אל המומחיםלהגיע אל המומחים בביטוח רכב

ישנם סוגים שונים ומגוונים של ביטוחים – ביטוח רכב, ביטוח דירה, ביטוח חיים וביטוח משכנתא. לכל סוכן או חברת ביטוח יש את הפוליסות שיש להם יותר ניסיון ומומחיות בהן ולעומת זאת פוליסות שיש להם בהן פחות מומחיות. חברת ביטוח יכולה להיות בת 20 שנה ולהבין מצוין בביטוח רכב למשל אך אין זה אומר שהמומחיות הזו תקפה גם לגבי יתר הביטוחים המוצעים על-ידה. לכן, בעת בחירת פוליסת ביטוח – מומלץ לברר עד כמה ניסיון יש לגורם שאיתו אתם עושים את הביטוח באותו תחום שעליו מדובר.

ניסיון, ניסיון, ניסיון

כשמדובר ספציפית על ביטוח רכב, אין ספק שהפרמטר החשוב ביותר הוא הניסיון והוותק של סוכן או סוכנות הביטוח. אין כמעט ספק שיש יתרון גדול לסוכן או סוכנות שהתמקצעו בתחום מסוים על פני מישהו שרק נכנס לתחום חדש עבורו (שוב, זה פחות משנה כמה שנים אותו גורם נמצא בתחום הביטוח – הרבה יותר חשוב כמה שנים הוא עוסק בתחום הביטוח הספציפי שעליו מדובר).

איך לבחור פוליסת ביטוח רכב?

שני דברים צריכים להיות לנגד עינינו בבואנו לבחור ביטוח רכב. הראשון: רצוי שהביטוח יהיה רחב ככל האפשר, ייתן מענה למצבים רבים ככל הניתן. הדבר השני הוא כמובן המחיר. בהתאם לשני הפרמטרים החשובים הללו – מה הביטוח מחסה, וכמה הוא עולה – כדאי לבקש ולבחון מספר הצעות לביטוח רכב. למרבה המזל בעידן האינטרנט אין חובה להתרוצץ מסוכן לסוכן, ואפשר גם לקבל הצעות בצורה מהירה באמצעות האינטרנט.

מה חשוב לבדוק?

כאשר אתם מקבלים הצעה לביטוח רכב הקפידו במיוחד לבדוק את סוג הכיסוי, את גובה הפיצויים, ואת התנאים למימוש. לאופן ניסוח הפוליסה יש משמעות וקיימים הבדלים בין החברות השונות למשל בהקשר של התנאים למימוש הפוליסה – שם לאותיות הקטנות יש משמעות גדולה. כאמור, הצורך בהשוואה הוא אמיתי וחבל מאוד לוותר על האופציה הזו כשמדובר בדבר כל כך רציני כמו ביטוח.

טיפ לבחירה חכמהטיפ נוסף

לפני שנכנסים בכלל למים העמוקים ולסעיפים הקטנים, ובמיוחד אם זו הפעם הראשונה שבה אתם בוחרים ביטוח – יהיה זה צעד חכם להגדיל את ההבנה שלכם בנושא ביטוח רכב באמצעות קריאת חומר על סוגי הפוליסות השונות והכיסויים המתלווים לכל סוג. קריאה מקדימה זו תאפשר לכם להתמצא ולמצוא את דרככם ביתר קלות כשתתחילו לבחון הצעות ספציפיות.

לסיכום

כאמור, כיום כבר אין זה הכרחי להשקיע שעות על גבי שעות בשיחות טלפון חסרות תכלית עם סוכני ביטוח. באמצעות האינטרנט תמצאו חברות ביטוח ואפילו אתרי השוואת מחירים שיחסכו לכם זמן יקר ערך. כך תוכלו להגיע להצעות האטרקטיביות ביותר בתחום של ביטוח רכב, וזאת בהתאם לצרכים הפרטניים שלכם.