ביטוח רכב – איך להשוות מחירים?

כל נהג ישראלי מצטייד במספר ביטוחים לפחות: זה מתחיל עם ביטוח החובה, שנועד לכסות פגיעות גוף בנהג, בנוסעי הרכב או בעוברי אורח, ביטוח אשר נהיגה בלעדיו מהווה עבירה על החוק. לצד זה, רבים בוחרים לרכוש ביטוח מקיף, המתייחס לנזקים הנגרמים לרכב, וביטוח צד ג' שנועד לכסות מקרים של פגיעה בצד שלישי. מה שחשוב להדגיש הוא שכל פוליסת ביטוח מהסוגים האלה כוללת בתוכה תנאים שונים בתכלית, כאשר ההבדל קיים גם בפרמטר המחיר. אז כיצד מקבלים את ההחלטה הכלכלית הנכונה ביותר?

השוואת מחירי ביטוח באינטרנטמציאת ביטוח רכב באינטרנט

פעם, השוואת מחירי ביטוח רכב הייתה כרוכה בביקור במשרדי חברות הביטוח השונות, או לכל הפחות ביצירת קשר טלפוני עמן. ניתן לעשות זאת גם כיום, אם כי לא תמיד זה בגדר חובה. החדשות הטובות הן שמאז עברו הרבה מאד אתרי אינטרנט במרחב המקוון, כך שכיום האינטרנט מהווה מקום מצוין להתחיל את הבירורים. ניתן להיכנס לאתרי החברות השונות, לבחון את סוגי הביטוח ולעיתים גם לקבל הצעת מחיר בצורה פשוטה.

בנוסף, יש מספר אתרים אשר מבצעים את השוואת המחירים עבור הגולשים, לאחר הכנסת פרמטרים הנוגעים לסוג הביטוח, לדרישות ממנו, למאפייני הנהג, לסוג הרכב ועוד.

סוגיית ההתאמה האישית

המלצה מועילה שניתן להעניק לכל מי שמעוניין בביטוח רכב, היא לא לקחת אף הצעה של חברות הביטוח כמובנית מאליה. חשוב לקחת בחשבון שפוליסה צריכה להתאים לצרכים הספציפיים של הרוכשים, ומכאן שכל פוליסה ניתן לשנות ולשפר. אם נתקלים בסעיפים מיותרים בהסכם, או מעוניינים לשנות את תנאיו (למשל, גובה הכיסוי או דמי ההשתתפות העצמית), ניתן בהחלט לעשות זאת. כאשר מבצעים השוואת מחירים, לכן, מומלץ מאד לבדוק מהו מימד הגמישות שמציעות החברות השונות הפועלות בשדה המשחק.

ביטוח רכב - כדאי להתייעץאפשרות הפנייה לאנשי מקצוע

לא מעט יועצי וסוכני ביטוח ישמחו לקחת על עצמם את משימת מציאת פוליסת ביטוח הרכב עבורכם. ניתן בהחלט להיעזר בשירותים שלהם, אם כי צריך לקחת בחשבון דבר אחד: לא כולם פועלים בצורה אובייקטיבית, כאשר ישנם סוכנים שעובדים רק עם חברת ביטוח אחת, או לכל היותר מספר בודד של חברות. אם מעוניינים בהשוואת מחירים מקיפה באמת, שתאפשר לדעת את כל האופציות הביטוחיות, מומלץ לבחור סוכן אובייקטיבי, שפועל ללא משוא פנים.