ביטוח עסק

מנהלים עסק? אתם צריכים לקחת בחשבון תרחיש שלילי, אבל אפשרי, בו כל מה שבניתם במשך שנים ייעלם כאילו לא היה. המציאות מראה כי שריפות, אסונות טבע, הצפות ושלל מצבים אחרים עלולים לפגוע בכל עסק, תוך שהם מותירים את אנשיו אובדי עצות ועם סכומי עתק שנדרש להוציא כדי להחזיר את המצב לקדמותו, אם זה בכלל אפשרי. רכישה מוקדמת של ביטוח עסק הולם יכולה לספק מענה ראוי, בעת הצורך, יחד עם מידה לא מבוטלת של שקט נפשי.

רכיבי הביטוח לעסקהרכיבים השונים של הביטוח

ניתן למצוא כיום פוליסות שונות של ביטוח עסק, כל אחת מהן עם מאפיינים ייחודיים משלה. את החלוקה ניתן לבצע מראש גם על פי סוג העסק, כאשר יש בנמצא ביטוחים ייעודיים עבור מפעלים, חנויות, משרדים, קליניקות, מסעדות, מרפאות וכיוצא בזה. הכיסוי הביטוחי בכל ביטוח שכזה שונה, כמובן, כאשר מטרת העל היא לספק מענה לציוד הספציפי שעשוי לאפיין את בית העסק הנתון.

כאשר מתעמקים בהסכם הפוליסה, ניתן להבחין במספר סעיפים אשר נמצאים במרבית ההסכמים. הביטוח צריך להתייחס הן למבנה העסק (חלקיו הקבועים: קירות, דלתות, חלונות ועוד) והן לתכולה שלו, לרבות הרהיטים, הציוד האלקטרוני הרגיש, מוצרי החשמל ועוד. לגבי כל אחד מהסוגים, צריך לראות מהם התנאים למימוש, מה בדיוק מכוסה ובאילו תנאים. כמובן שרצוי להעדיף פוליסות אשר מאפשרות כיסוי בסכום שמבטא את ערך הרכוש הנמצא בעסק, ולא פחות מכך.

סעיפים פיננסיים אחרים

חשוב לשים לב שישנם מספר סעיפים משלימים בביטוח העסק שניתן בהחלט לשקול באופן חיובי, ולו מכיוון שהם עשויים להידרש בלא מעט מצבים. ביטוח תאונות אישיות עבור המעבידים ואנשי העסק, למשל, או סעיף ביטוחי של חבות מעבידים. האחרון נועד לספק לעסק הגנה מפני תביעות עתידיות של עובדי העסק, וזאת עקב תאונות עבודה, מחלות מקצוע או מקרים אחרים שגרמו לנזק עבורם.